Z důvodu dovolené je studio v Kolíně od 4. do 18. června uzavřené. Ze stejného důvodu je pak od 24. do 30. června uzavřené studio v Hradci Králové. Děkujeme za pochopení.

Nejlepší materiály na podlahu koupelny

Ještě, než se zasníte nad barvami, atmosférou a detailními vychytávkami vaší budoucí svatyně čistoty, je potřeba zamyslet se pěkně od podlahy, jaký materiál na ni zvolíte a co od něj můžete očekávat.

Koupelnové podlahy mají svá specifika, kromě toho, že je chceme mít trendy a krásné, musí splňovat také další důležité vlastnosti:

  • Nesmekavost pro vaše bezpečí
  • Voděodolnost, kterou předejdete poškození a plísním
  • Trvanlivost a snadná údržba

Nezapomeňte na teplotní komfort

Obzvlášť pokud máte malé děti, je důležité zohlednit také teplotu – některé materiály jako například korek nebo dřevo jsou na dotek teplejší, zato však ve vlhkém prostředí koupelny vyžadují úpravu proti pronikání vlhkosti a mají vyšší nároky na péči. U kamenné, betonové nebo keramické podlahy se teplo odspoda obvykle řeší pomocí podlahového vytápění.

Materiály, do kterých nezatéká

Obecně se nedoporučují porézní materiály, do kterých může proniknout vlhkost a způsobit jejich rozpínání, praskání nebo podpořit růst plísní. Počítejte s tím, že pokud zvolíte trendy dřevěné povrchy, přírodní kámen nebo betonovou stěrku, musíte se velmi dobře postarat o jejich impregnaci a povrchovou úpravu. Stejný problém budete řešit i u vinylových materiálů, kde může k problému dojít už během nedostatečně profesionální pokládky.

Na trhu naštěstí stále roste nabídka keramické dlažby s naprosto autentickou imitací těchto materiálů – takže pokud toužíte po luxusu mramorové koupelny, útulnosti skandinávského stylu ve dřevě nebo syrovém minimalismu betonových ploch, s keramikou si své sny splníte bez kompromisů a nemusíte se bát náročné údržby.

Jak na keramické dlaždice

Přestože bytoví architekti čím dál častěji experimentují s netradičními povrchy, vzhledem k jejich kratší životnosti a citlivosti na údržbu v koupelnách stále bezkonkurenčně vítězí keramická dlažba. U moderních koupelnových dlaždic se počítá s nesmekavostí, takže jestli nejste právě typ na koberečky, rohože a jiné vychytávky minulých desetiletí, které mají zabránit sklouznutí a úrazu, můžete si oddechnout.

Velkoformátová dlažba je také ideální pro rychlý úklid, prostě ji přejedete stěrkou nebo mopem a máte hotovo. U menších dlaždiček není od věci zamyslet se nad praktickou tmavší spárovací hmotou. Precizní pokládka musí být ovšem samozřejmostí u jakéhokoli formátu.

A co dál?

Teď, když máte jasněji ohledně volby materiálu, se můžete pustit do objevování nových trendů. Můžete si dát na čas, na Instagramu nebo Pinterestu lze strávit desítky hodin porovnáváním různých designů. Nebo si to usnadněte a vyrazte za námi do showroomu v Kolíně, Pardubicích nebo Hradci Králové. Garantujeme vám, že si výběr naživo užijete mnohem víc, a navíc budete mít k ruce ochotné profesionály. Těšíme se na vás!