Od 15. 7. pro vás modernizujeme naši pobočku v Pardubicích, během léta je tak zavřená. Navštívit nás místo toho můžete v Hradci Králové. Těšíme se na vás.

Opatrnosti v koupelně není nikdy dost. Spolupracujeme s @bytecheck

Jakým bezpečnostním a funkčním problémům můžeme čelit v koupelně při každodenním užívání? A jak je správně řešit? Připomněli jsme si některá věčná úskalí v rámci spolupráce s firmou Bytecheck. V článku najdete rozhovor s příklady z praxe, na našich sociálních sítích zase videa s praktickými ukázkami. Čtěte dále.

Koupelna není jen o designu, ale i o funkčnosti a bezpečnosti. Své o tom ví Pavel Štáf, vlastník firmy @bytecheck, která se specializuje na technické inspekce budov. Jejím úkolem je chránit klienty, aby se nespálili při koupi nemovitosti a jejím užívání.

Kdy nastává ten správný čas k tomu pozvat odborníky z firmy Bytecheck na scénu? Ideálně hned po tom, co si nemovitost vybereme, ještě před její koupí. Zatímco u nového auta často pověříme kontrolou známého, u nemovitostí nás to obvykle nenapadne. Jedná se přitom o řádově vyšší investici.

Za dobu své praxe viděl Pavel stovky koupelen, úskalí jsou ale obvykle stejná. Nejčastější jsou chyby při elektroinstalaci, tedy především zásuvky umístěné blízko zdrojů vody. Důležité je umístění ventilátorů i revizních otvorů. V neposlední řadě je pak třeba zkontrolovat ostré hrany, a to u nábytku, ale i u obkladů a dlažeb. (Nejen) dětem hrozí pořezání.

“S koupelnou je to jako s palubní deskou auta. Obojí vidíš pořád, takže když tam něco nesedí, chceš to opravit.”

Pavel Štáfvlastník firmy Bytecheck

V Koupelnách Syrový si při realizacích dáváme pozor, abychom zákazníkům vždy předali koupelnu, která je z hlediska bezpečnosti připravena k bezproblémovému užívání. Je to pro nás jedna z hlavních priorit, proto jsme Pavlovi vděční za velké množství praktických tipů, co si pohlídat.

Odborníky na technický stav koupelny si ale můžete pozvat nehledě na stáří domu či bytu. Je vždy dobré mít jistotu. Pro začátek se můžete v sérii videí na našem Instagramu, TikToku nebo YouTube podívat, na co si dát pozor. V koupelně začínáme i končíme svůj den, o to více důležité je, abychom se v ní cítili maximálně komfortně.

Podívejte se na Matoušův rozhovor s Pavlem, v němž najdete mimo jiné cenné příklady z praxe.