Z důvodu dovolené je studio v Kolíně od 4. do 18. června uzavřené. Ze stejného důvodu je pak od 24. do 30. června uzavřené studio v Hradci Králové. Děkujeme za pochopení.

Nebuďte otroky své koupelny. Spolupracujeme s @uklidproklid

Koupí koupelny to jen začíná. Pokud ji necháme napospas každodennímu shonu, rychle se opotřebuje. Naopak ta správná péče jí může zajistit dlouhá léta bez nutnosti cokoliv měnit. Denně to nezabere ani pár minut a může to být i zábava. Navázali jsme spolupráci s Kateřinou, známou především z instagramu @uklidproklid, aby nám ukázala, jaké triky používá ve své vlastní koupelně.

Mottem Kateřiny je Nebuď otrokem své domácnosti. Na svém Instagramu @uklidproklid, kde má nyní obdivuhodných 285 tisíc sledujících, se věnuje tomu, jak se co nejlépe starat o svůj domov, aby se odvděčil krásou a plnou funkčností. A ukazuje, že to nemusí být za každých okolností jen úmorná dřina.

Svoji současnou koupelnu 10 let a vypadá stále jako nová. V rámci série videí, která najdete na našem Instagramu, TikToku i YouTube, se dozvíte, jak vyčistit vanu, umyvadlo nebo baterie, aby vydržely co nejdéle. Tvrdí, že stačí si osvojit několik jednoduchých triků a ty se rychle stanou součástí běžné denní rutiny.

Ke svému nyní již koníčku se dostala na mateřské. Úklidem trávila spoustu času, ale s výsledky nebyla spokojena. Začala si tak systematicky hledat různé tipy, jak to dělat lépe, a postupem času i vymýšlet svoje vlastní vychytávky. Od toho už byl jen krůček k tomu se o své znalosti podělit na sociálních sítích.

Stejně jako my je i Kateřina orientována především na design, funkčnost a ekologii. Má tak svoji vlastní řadu produktů, jejichž vzhled pro ni povznáší zážitek z úklidu na novou úroveň. Na drtivou většinu čistících úkonů si podle ní každý vystačí se třemi z nich: s bílým octem, jedlou sodou a kyselinou citronovou.

Abychom vám společně předvedli, že pro úspěšný úklid není třeba být profík jako Kateřina, nechali jsme vše provádět i našeho Matouše. Ten si v této disciplíně prý dosud nebyl vůbec jistý v kramflecích. Tím spíše bychom řekli, že si s tím poradil na výbornou. Ano, je to skutečně tak – i muž po sobě může nechat perfektně čistou koupelnu.

Podívejte se na rozhovor s Kateřinou, v němž se mimo jiné dozvíte více o jejích každodenních úklidových rituálech: