Od 15. 7. pro vás modernizujeme naši pobočku v Pardubicích, během léta je tak zavřená. Navštívit nás místo toho můžete v Hradci Králové. Těšíme se na vás.

7 tipů, jak si vybrat vzor obkladů, který s vámi ladí

Rekonstrukce koupelny je projekt, jehož výsledek vám bude dělat radost ještě spoustu let po jeho realizaci. Tedy když do výběru zapojíte srdce – a nezapomenete ani na rozum. Myslete na krásu, efekt, útulnou atmosféru… A taky berte v potaz cenu, snadnou údržbu a jestli zvolený design ladí právě s tím prostorem, v kterém se na změnu chystáte.

První krok ať je praktický

Prostě si nastavte rozpočet. Když si spočítáte, kolik metrů čtverečních má vaše koupelna a zároveň si stanovíte finanční strop, hned budete vědět líp, v jaké cenové hladině můžete svůj vysněný obklad hledat. Výběr bude o to snazší a nebojte se, že byste nenašli nádherné stylové řešení.

A pak už se nenechte brzdit v rozletu

Současné trendy jsou velkorysé, od čistě bílých nebo monochromatických odstínů po barevné a strukturované výstřelky, které je lepší použít v kontrastu s klidnějšími barvami. Spoustu možností máte i co se týče velikosti obkladaček, do módy se vracejí menší obdélníky třeba se zajímavě vybarvenými spárami, a velkoformátové obklady například v imitaci kamene nebo dokonce plechu jim zdatně sekundují.

 

  1. Nejen včely milují šestiúhelníky

Obdélníky a čtverce jsou prostě klasika. Ale nejen u celebrit jako Jirka Král poslední dobou vyhrávají šestiúhelníky. Vypadají úžasně, originálně a dají vaší koupelně punc výjimečnosti. Ale i s obvyklými obdélníky si můžete pohrát – poskládat je vertikálně, horizontálně nebo využít zajímavý posun.

  1. Pohrajte si s imitací kamene nebo dřeva

Přírodní materiály jsou nepřekonatelné, když jde o to, aby vaše koupelna dýchala originalitou. S praktičností jsou ale bohužel na štíru. Naštěstí dnes seženete keramické obklady s naprosto uvěřitelným efektem dřeva, kamene nebo například betonu.

  1.    Stylové retro – malé obdélníky

Obkladačky položené horizontálně s poměrem stran 1:2 vítězí ve skandinávském nebo industriálním stylu na celé čáře. Ohromující efekt uděláte s bílou nebo jednoduchým světlým odstínem a černě probarveným spárováním. Co myslíte, neseděla by taková kombinace právě vaší koupelně. 

  1. Mramor = luxus                                                                                            

A na tom se nic nezměnilo už od dob římských lázní. Dnes můžete vybírat z přesvědčivých imitací mramoru a dát vaší koupelně nádech velkorysé dekadence. Zlaté doplňky vám v tom půjdou na ruku.

  1. Monochromatický vzhled

Odstíny jedné barvy nefrčí jen na přehlídkových molech, ovládly i interiéry a koupelny nejsou výjimka. Stačí nakombinovat odstíny jedné barvy na podlaze i obkladech stěn a doplnit je sladěnými doplňky jako topná tělesa a baterie.

  1. Středomořské barvy

I když dříve oblíbený provence styl s jeho všudypřítomnou levandulí už nahradily střízlivější designy, středomořská barevnost je stále in. Lákavé vzory ve stylu portugalských či španělských azulejos poskládané ve větších formátech můžou zdobit jen podlahu nebo zvýraznit stěnu či sprchový kout.

  1.  Nebojte se tmavých odstínů 

Ocel, onyx, antracit – jak exoticky to zní, tak báječně to i vypadá. Tmavé barvy dodají koupelně hloubku a dramatičnost. Ale pozor – koupelnu opticky zmenší, proto je v celé místnosti využijete, jen pokud máte k dispozici opravdu neomezené metry čtvereční prostoru. Bát se jich ale nemusíte ani v menších koupelnách, kde je využijete jako skvělý kontrast k světlejším obkladům a dlažbě. 

Výběr bez kompromisu

Jestli teď máte jasněji a dovedete si svou koupelnu představit v živějších barvách, je na čase vyrazit za námi do showroomů v Kolíně, Pardubicích nebo Hradci Králové a dát jí jasné obrysy. Udělejte si z výběru obkladů zážitek a přijeďte si pro báječnou zákaznickou péči a realistickou 3D vizualizaci.