Jak vybírat nábytek a doplňky do koupelny

post1

Koupelny tvoří náplň našeho života už 30 let, a proto se s vámi můžeme podělit o tipy, s kterými si zařizovaní koupelny budete užívat. Připraveni? Tak jdeme na to.

Než začnete zařizovat koupelnu

Zásadní je udělat si pořádek v rozměrech prostoru a rozvržení dveří, oken a případných výklenků. Důležité je nezapomenout, kudy budete přivádět elektřinu a přípojky na vodu k pračce, osvětlení, vaně nebo umyvadlu.

Topná tělesa možná nejsou dominantou koupelny, ale rozhodně je potřeba vědět hned ze začátku, kam a jakým způsobem je umístit. Až pak přichází na řadu výběr konkrétního nábytku.

Úložné prostory

U koupelnových skříněk, polic a regálů existuje nepřeberné množství rozměrů i barev. Ujasněte si nejdřív, jakým směrem chcete otevírat dvířka, jestli se šuplíky nebudou špatně vysouvat do omezeného prostoru nebo zda se ta skříňka, která se vám tak líbí, skutečně vejde pod umyvadlo.

Pokud vás lákají vysoké úzké skříňky, nezapomeňte na bezpečné připevnění ke zdi. V určitém věku dětem začíná intenzivní šplhací období, o jehož začátku není radno se dozvědět u příležitosti převráceného nábytku nebo dokonce zranění. Myslete na to, z jakého materiálu jsou postavené stěny – to ovlivní výběr systému uchycení.

Z jakých materiálů vybíráme?

V koupelnách se obvykle setkáváme se 3 druhy materiálu – deskami LDT, MDF a Corian. LDT je laminovaná dřevotřísková deska s povrchem ošetřeným lakem nebo fólií a oblepenými hranami, které nepropouštějí vlhkost do jádra desky.

Dřevovláknitou desku MDF v Koupelnách Syrový používáme k výrobě naší vlastní značky nábytku Emmy design vyrobené v České republice. Zvolili jsme ji, protože má hustší strukturu, skvěle imituje vzhled masivního dřeva a zároveň nabízí obrovskou variabilitu barevnice. Stejně jako u LDT i její povrch chrání fólie nebo lak.

V posledních letech se v koupelnách prosazují desky Corian, které mají tvrzený povrch bez pórů a odolávají tak snadno špíně, skvrnám i škrábancům z každodenního používání, stačí je otřít houbičkou.

Pan čáp ztratil čepičku…

Která barva je ta vaše? Výběr odstínu je v současné době technicky téměř bez omezení, tím spíš záleží na tom, co máte opravdu rádi. Myslete však na to, že tmavší barvy opticky zmenšují prostor a na lesklých materiálech je zase vidět každá šmouha nebo zbytky vodního kamene. Nebojte se ale extravagantních barev – stačí je používat v kontrastu s tlumenějšími odstíny.

Vana versus sprchový kout

Záleží na tom, kde se cítíte líp vy i ostatní členové rodiny. Sprchové zástěny nebo kouty udávají tón v moderních koupelnách, ale jestli si raději pohovíte, můžete vybírat třeba z volně stojících van s kompaktní minimalistickou siluetou, které jsou zároveň trendy a ještě se velmi snadno udržují.

Nechybí vám něco?

Čím ještě koupelnu vybavíte, abyste měli po ruce vše potřebné? Usnadněte si život s malými, ale důležitými pomocníky, jako jsou háčky, držáky a sušáky na ručníky nebo prádlo. Dejte si čas i na sladění doplňků, misky na mýdlo nebo dávkovače tekutého mýdlového gelu – ty můžou stylově posunout vyznění koupelny na vyšší úroveň.

Koberce, předložky před vanu nebo protiskluzové podložky oceníte pokaždé, když vystoupíte z vany nebo sprchového koutu. A jestli nechcete běhat do kuchyně pokaždé, když použijete vatový tampón na odlíčení, pořiďte si stylový odpadkový koš.

V neposlední řadě nezapomeňte na správné zvolení stínění do koupelny. Ideální řešením jsou rolety den a noc se světlou látkou, která propouští více světla.

 

Teď víte, jak na to – víte také kam?

V showroomech Koupelny Syrový Kolíně, Pardubicích a Hradci Králové jsme připravení věnovat se vám vždy v klidu a s úsměvem. Udělejte si z výběru koupelny zážitek a přijeďte si pro 3D vizualizaci ke každé koupelně zdarma.

 

 

Prošla jsem snad všechna koupelnová studia světa, ale minimalistický nábytek v mém oblíbeném odstínu modré jsem nenašla. Dokud jsem nenarazila na Koupelny Syrový – rázem nic nebyl problém, a navíc jsem si vybrala i geniální obklady a dlažbu. Takže all-in-one koupelna do necelého měsíce. Perfektní, děkuji.

Iveta PazderníkováPardubice