Veletrh, kde se rodí trendy

Vyrážíme do Itálie a ne, nebude to dovolená. Do „červené Bologni“, které tak přezdívají kvůli červeným a oranžovým odstínům cihlových budov historického centra, pro vás jedeme hledat nové trendy na nejrenomovanější mezinárodní veletrh koupelnového designu Cersaie.

bologna (1)

Čeká nás 5 dní mezi nadšenci pro design z celého světa a top výrobci z více než 28 různých zemí. „Cersaie nás vždycky hodně posune. Nestačí mi katalogy, chci si materiály prohlédnout naživo, osahat a zjistit, jak na mě působí,“ říká Kristýna Syrová a její muž Matouš dodává: “V osobním kontaktu s výrobci navíc dokážeme vyjednat podmínky, které se pozitivně promítnou i do cen pro naše klienty.“

Letošní program akcentuje téma trvalé udržitelnosti. Výrobci jdou ekologii naproti, například tloušťka u dlažeb a obkladů je už téměř na polovině, to šetří materiál, dopravu i obalové materiály. Větší roli také hrají certifikované zdroje u dodavatelského řetězce.

V Bologni čerpáme inspiraci přímo tam, kde se trendy utváří a komunikují, a ty letošní nás vedou k výrazným kontrastům mezi černou a bílou, ale i k zemitým odstínům korodované mědi v kombinaci s módní šedou. Tvary a struktury jsou stále odvážnější, čerpají například z elegantních secesních linií, konkrétně z dekorativního italského stile floreale.

cersaile

zdroj: galerie CERSAIE https://www.cersaie.it/

 Do popředí se dostává i vrstvení vzorů a hra se strukturou povrchové úpravy. Zdobný design často inspirovaný minulostí vyvažují návrháři moderními funkčními prvky nabitými inovativními technologiemi, například kohoutky s úsporou vody.

cersaile_2

zdroj: galerie CERSAIE https://www.cersaie.it/

„Jasně, že jsme nadšení a zvědaví, jako každý rok. Ale ještě víc se těšíme, až přivezeme špičkové neokoukané materiály a inspiraci zpátky do Čech. Aby pro naše zákazníky Koupelny Syrový zůstávaly synonymem nadčasovosti a stylu,“ uzavírá Matouš Syrový.