Z důvodu dovolené je od 24. do 30. června uzavřené studio v Hradci Králové. Děkujeme za pochopení.

Nebojte se černé – víme, jak na ni

Světoví designéři milují v interiérech černou barvu a my za Koupelny Syrový dáváme palec nahoru. Platí to i u baterií – pojďme se společně podívat na to, jak sladit výrazný trend tmavých barev s praktickou údržbou.

„Černá v koupelně, to bych v životě nechtěl uklízet,“ slýcháme občas naše zákazníky. Ano, je pravda, že na černé barvě je vodní kámen vidět víc, ale než koupelnové doplňky v trendy tmavých odstínech zavrhnete, přečtěte si, jaké zkušenosti s nimi máme my.

 

Technologie hrají pro vás

Zatímco chromové baterie tak nějak přehlédnete, černá vytáhne ušlechtilé linie a zdůrazní kontury designových tvarů. Koupelně to dodá na hloubce a stylu. A protože se doba a materiály posunuly, ani údržba už není problém.

V Koupelnách Syrový prodáváme černé baterie, na které je barva nanesená na principu elektrolýzy nebo u odstínů zlaté a gun metal povlakováním PVD pod vysokým tlakem v řízené atmosféře. Mají tak větší odolnost proti poškození a naši klienti s nimi mají skvělé zkušenosti.

„Já osobně mám baterie v černé doma a údržba není problém, i když máme dvě malé děti. Jediné, co je potřeba, je pravidelná údržba. Pak nemá vodní kámen šanci a baterie jsou jako nové,“ říká majitel naší firmy Matouš Syrový. „Chceme doma žít v krásném designovém prostředí, protože věříme, že nás to pozitivně ovlivňuje. Chrom bych si už nedal, je prostě nudný,“ dodává.

Údržba černé baterie: co (ne)dělat

Koupelny jsou ze všech místností v domě nejvíc vystavené působení vodního kamene. Ten umí potrápit, když ho dlouho neřešíte a necháváte jeho nánosy usazovat. Ale pozor, černé baterie nesnáší přípravky na bázi chloru ani kyseliny.

Neplatí ani babské rady typu „vezmi to solí a citronem“, to by se mohlo na koupelně ošklivě podepsat. I když je citron přírodní řešení na lecjaký neduh domácnosti, na baterie působí jako žíravina, a sůl zase může citlivé povrchy poškrabat. Nevhodný i je i ocet a zapomeňte také na Savo, sodu nebo tekutý písek. Pokud používáte na provonění prostoru přírodní éterické oleje, dejte pozor, aby nepřišly do kontaktu s tmavými povrchy ani u koupelnového nábytku.

Přitom stačí málo, omytí mýdlovou vodou a důkladné osušení měkkým hadříkem, aby se netvořily kapky. Když si z úklidu koupelny uděláte rutinu, vodní kámen nemá šanci a vy se můžete každé ráno těšit na svou pravidelnou dávku krásy.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Koupelny Syrový (@koupelny_syrovy)