Od 15. 7. pro vás modernizujeme naši pobočku v Pardubicích, během léta je tak zavřená. Navštívit nás místo toho můžete v Hradci Králové. Těšíme se na vás.

Veletrh Cersaie 2023: co jsme vám přivezli?

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili veletrhu Cersaie. Je to pro nás vždy takový malý svátek: máme možnost strávit nějaký čas v komunitě lidí z oboru, navnímat nové trendy, přesvědčit se, že jdeme správným směrem a navázat nové obchodní i osobní vztahy. Co jsme si z události odnesli a na co se můžete těšit v našich showroomech? Přečtěte si celý článek.

Cersaie je mezinárodní výstava keramických obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení, sloužící jako místo pro prezentaci nejnovějších trendů a inovací v tomto odvětví. Díky tomu přitahuje odborníky z celého světa – designéry, architekty, ale i výrobce. Letos se konal už 40. ročník a rozhodně bylo na co koukat.

Zúčastnili se výrobci z Polska, Itálie, Španělska, ale i Turecka a dalších asijských zemí. Ověřili jsme si, že dražší obvykle znamená lepší, a to především z hlediska kvality a propracovanosti kresby u dlažeb. Rozhodující je vyspělost technologie výroby, která jde každým rokem dopředu mílovými kroky.

Veletrh je ale především příležitostí potkat se s dalšími výrobci z celého světa, sdílet s nimi své nápady, načerpat inspiraci a tu pak přinést vám, zákazníkům, do našich showroomů. Proto jsme rádi, že jsme se i letos potkali s našimi dodavateli a navázali nová partnerství. Přivezli jsme si nové vzorky, těšit se můžete na 5 nových konceptů a podařilo se nám dokonce najít nového dodavatele koupelnového nábytku.

Zároveň jsme si ověřili, že naše kombinace a koncepty nezaostávají za světovou špičkou a drží krok z hlediska originality i kvality.

A jaké hlavní trendy tedy letos převládaly?

  • Velké formáty. Dlaždice větších rozměrů zůstávají i nadále ve středu pozornosti. Umožňují dotvářet minimalistické moderní interiéry s minimem spár.
  • Přírodní vzhled. Na oblibě stále více nabírají ty obklady a dlažby, které imitují přírodní materiály, jako je dřevo, kámen nebo mramor. Přitažlivé jsou pro svoji texturu a především výsledný dojem z interiéru.
  • Udržitelnost. Stále více výrobců klade důraz na udržitelnost. Představeny byly ekologické obklady a dlažby vyrobené z recyklovatelných materiálů a s malou uhlíkovou stopou.
  • Digitální tisk. Moderní technologie digitálního tisku umožňuje vyrábět keramické dlaždice s komplexními vzory a dekory. To dává designérům větší volnost při tvorbě.
  • Kombinace materiálů. Kreativní kombinace různých materiálů, jako jsou keramika a sklo, umožňují vytvářet unikátní povrchy a mozaiky.
  • Barvy a textury. Potvrdilo se, že výrazné barvy a textury se stávají důležitými prvky v designu obkladů a dlažeb. Letí i odvážné a kontrastní kombinace.
  • Minimalismus. Vedle výrazných barev a textur zůstává trendem jednoduchý minimalistický design s čistými liniemi a neutrálními barvami.

Přijeďte se podívat do jednoho z našich showroomů, kde vám letos, stejně jako každý rok, přinášíme výběr toho nejlepšího z dynamického světa koupelen.

A nebo se alespoň podívejte na naši fotogalerii z veletrhu: