Z důvodu dovolené je od 24. do 30. června uzavřené studio v Hradci Králové. Děkujeme za pochopení.

Jaké jsou největší koupelnové trendy pro jaro 2024?

S jarem přichází sezóna nových koupelnových trendů. Velkoformátové dlažby a zrcadla, barevné baterie nebo volně stojící vany jsou stále tou nejčastější volbou u většiny námi realizovaných koupelen. A drží se také přirozeně působící vzhled s rustikálními prvky. Pojďte se s námi podívat, s čím v roce 2024 rozhodně nešlápnete vedle.

 

Jednoznačně vládnou přírodní motivy různých stylů. Nadčasovou stálicí zůstává kombinace šedého betonu a dřeva, dojem luxusu spolehlivě navodí také imitace mramoru.

Vedle nich ale v posledních měsících získává na popularitě i styl japandi. Ten v sobě kombinuje japonský minimalismus a skandinávskou preciznost. V koupelně na něj tak můžeme narazit v podobě dřeva, kamene, ale i různých hravých dekorací, jako je třeba bambus nebo mořská tráva.

A jaké konkrétní koupelnové inspirace si zatím vedou nejlépe v našem pražském showroomu?

Stejně jako na našich ostatních studiích se mezi nejpopulárnějšími drží koncept PONTE. Představuje neotřelou kombinaci metalické zelené dlažby s dlažbou krémově bílé barvy. Do třetice na stěnách najdeme netradiční dřevěné lamely, které jsou vytažené až na strop. Z vybavení tu pak najdete luxusní solitérní vanu pro dlouhé relaxační koupele, designový nábytek české výroby s dřevěnými pruhy i dvě volně posazená umyvadla.

Naší úplnou novinkou je CAORLE – wellness koupelna v jemných pískových tónech. Ladění obkladu koupelny do béžové vás zavede na jih do měst s románskou architekturou. Zajímavým zpestřením je dlažba s květinovým vzorem i niky v odstínu světle žluté. Hlavní hvězdou koupelny je pak vana, kterou najdeme v neobvyklé přizdívce, která se rozprostírá po celé délce místnosti. Ve vaně najdeme i podsvícenou niku, do níž lze umístit třeba vkusné dekorace. Na eleganci koupelně dodávají matné černé baterie.

Velký úspěch sklízí také POBOA. Malá koupelna v orientálním retro stylu, která vás dokáže překvapit při každé návštěvě. Jako první upoutají pohled dekorativní dlaždice, které vás zaplaví různými vjemy a asociacemi. Dotek přírody přináší skříňka v dřevěném dekoru. Úložný prostor nabízí i nika ve sprše, která díky květinovému motivu působí komfortním dojmem. Baterie v provedení broušeného niklu vás ujistí o tom, že stojíte v promyšlené moderní koupelně.

Také v koupelně PERLA se snoubí kouzlo rustikální elegance s nádechem moderního designu koupelny. Představuje svět, kterému vévodí teplé dubové dřevo. Jeho přírodní kresba na stěně i podlaze vytváří pocit útulnosti a bezpečí. Další z dlažeb zase věrně imituje strukturu kamene. Zrcadlo s nepravidelnými okraji místnosti dodává nevšední charakter a stává se zároveň jejím dominantním prvkem. Estetiku a harmonii koupelny nijak nenarušuje ani praktická sprchová nika.

Tím pravým luxusem na vás dýchne koupelna RATES. Výrazným prvkem v jinak jednodušší koupelně je bronzová dlažba s dekoracemi v podobě magických paprsků. Ve stejném barevném ladění jsou i niky a rám zástěny sprchového koutu. Do celkového dojmu skvěle pasují i skříňky v dřevěném dekoru, díky kterým budete mít vždy dostatek úložného prostoru. Vše podtrhují broušené rose gold baterie. Čistou geometrickou přesnost pak jako jediná rozbíjejí hravá zaoblená zrcadla.

Designové trendy samozřejmě nejsou všechno. Důležitá je především funkčnost a také trvanlivost. V Koupelnách Syrový proto koupelny koncipujeme tak, aby působily dobře i za 10 nebo 15 let. A vždy dbáme na praktičnost v souladu s vašimi potřebami a dispozicemi.

Jste doma ve dvou, ve třech, nebo jste celá velká rodina? Dáváte si rádi relaxační koupel, nebo spíše sprchu? Chcete mít černou, nebo třeba modrou koupelnu? To vše je při výběru třeba zohlednit. Její 3D návrh proto vytvoříme společně a novou koupelnu nadesignujeme tak, aby vám byla šitá přímo na míru. A abyste měli jistotu, že vše bude fungovat, jak má, rádi se postaráme i o její realizaci na klíč.