Z důvodu dovolené je studio v Kolíně od 4. do 18. června uzavřené. Ze stejného důvodu je pak od 24. do 30. června uzavřené studio v Hradci Králové. Děkujeme za pochopení.

Češi investují raději do koupelny než do dovolené. Úvěry se dají sehnat už za 3,5 %

Obrat v oboru realizací koupelen se meziročně výrazně zvýšil. Kromě touhy po kvalitním bydlení ženou Čechy k investicím i objektivně příznivé ekonomické faktory. Pojďme se podívat na to, proč je ten správný čas zvážit rekonstrukci své koupelny právě teď.

Významným impulsem pro oživení trhu s nemovitostmi se stalo snížení úrokové sazby Českou národní bankou v únoru 2024. Klesla o 0,5 procentního bodu na 6,25 %. Banky tak nabízejí levnější hypoteční úvěry.

K tomu je navíc možné získat na rekonstrukci starších domů dotaci, a to například v programu Oprav dům po babičce. Díky tomu lze na renovaci pořídit úvěr s podstatně nižším úrokem (asi 3,5 %), než aktuálně nabízejí české banky.

Třetím faktorem, který je trvalejšího rázu, je situace na trhu s nemovitostmi, kdy poptávka stále výrazně převyšuje nabídku. Majitele domů a bytů to vede k rekonstrukci ze dvou důvodů. Ti, kdo shání nové bydlení, si ho často nemohou dovolit, i když by chtěli, a tak sahají k opravě toho stávajícího. Vlastníci investičních nemovitostí zase cítí příležitost výrazně zvýšit hodnotu domu či bytu za více než příznivých podmínek.

Koupelny jsou v kurzu

Zvýšený zájem o rekonstrukce nemovitostí platí u koupelen dvojnásob. Jejich oprava je relativně náročná jak stavebně, tak finančně, impulz v podobě nižších úroků se tu tak projeví velmi výrazně.

Bez funkční koupelny, na rozdíl třeba od zateplené fasády, se v domě bydlet nedá. Její hezká realizace pak velmi výrazně zvýší komfort z užívání domu či bytu.

První volbou pro renovaci je koupelna také v investičních bytech. Pokud ji vlastník předává ve stavu k rekonstrukci, musí jít s výslednou cenou nemovitosti až o stovky tisíc níže. Přijít “do hotového” naopak motivaci zájemců rozhodnout se pro daný dům či byt výrazně zvyšuje. Majitel si tak může dovolit jít s cenou i o 15 nebo 20 % výše.

Je třeba dát pozor na dodavatele

Logickým důsledkem je růst poptávky po stavebních firmách, které provádějí rekonstrukce na klíč. U těch ale hrozí přetížení. Firmy si snadno mohou nasmlouvat velké množství zakázek, u nichž nebudou schopny získat materiál od svých subdodavatelů v požadovaném termínu.

Zvýšení poptávky ovšem bude nepochybně znamenat problémy s realizací u firem, které nasmlouvají zakázky, aniž by dokázaly odpovídajícím způsobem zajistit součinnost se svými subdodavateli. Už proto je potřeba věnovat maximální pečlivost výběru dodavatele a kontrole provedených prací. Jedině tak budou splněny hlavní cíle rekonstrukce – zvýšení kvality bydlení a hodnoty nemovitosti.

Matouš Syrovýmajitel firmy Koupelny Syrový

Při výběru firmy, která bude rekonstrukci provádět, je tak třeba ještě větší obezřetnosti než kdy jindy. Ideálním řešením je zvolit dodavatele, který se postará o celý proces – od návrhu přes dodání materiálu až po samotnou realizaci. Díky tomu je zajištěna přirozená návaznost jednotlivých kroků a mizí hrozba, že se realizace zpozdí někde na půli cesty mezi koupelnovými studii a řemeslníkem, který může být zvyklý na něco jiného.

Koupelna před rekonstrukcí:

Koupelna po rekonstrukci:

 

 

S námi máte jistotu

V Koupelnách Syrový nabízíme službu realizace na klíč. Koupelnu, kterou si u nás vyberete, vám rovnou i zrealizujeme. Na naši odpovědnost je tím pádem jak kvalita materiálu, tak provedených prací. Celý proces začíná domluvením schůzky v jednom z našich showroomů. Jeden z našich specialistů s vámi připraví 3D návrh koupelny podle vašich představ a následně vás provede celým procesem. Je tu od toho, aby odpověděl na všechny vaše dotazy.

V současnosti máme stále volné termíny pro léto 2024. Na čem se spolu domluvíme, na to se můžete spolehnout.

 

Inspirujte se, jak může vypadat vaše nová koupelna

Kde naše koupelny dělají radost? To zjistíte v recenzích našich zákazníků, kde najdete i fotografie hotových koupelen.

Trochu inspirace pro to, jak by to mohlo vypadat u vás doma, naleznete na našem webu, především ale v našich showroomech. Tam si můžete osahat koupelnové koncepty inspirované nejnovějšími světovými trendy v oboru.

Momentálně jsou v kurzu béžové a obecně teplejší tóny, velkoformátová dlažba i zrcadla, baterie v odstínu gun metal i volně stojící vany. Všechny prvky jsou nejen moderní, ale i stylově univerzální a zároveň praktické. Díky tomu odolají zubu času a budou vám dělat radost i za 10 nebo 15 let.

Podívejte se na malou ochutnávku z našeho pražského showroomu ve fotogalerii: