Z důvodu dovolené je studio v Kolíně od 4. do 18. června uzavřené. Ze stejného důvodu je pak od 24. do 30. června uzavřené studio v Hradci Králové. Děkujeme za pochopení.

I malá koupelna může být velká oáza klidu. Poradíme vám, jak na ni

Myslíte si, že v malé koupelně musíte dělat kompromisy? Že se tam nevejde vana a celá místnost bude působit stísněně? Nemusí to tak být. Pojďte se podívat, jak na malý prostor vyzrát a dopřát si koupelnu, do které se budete těšit každý den.

Všem klientům vždy říkáme, že je důležité podívat se na koupelnu jako na celek. U malé koupelny to platí dvojnásob. Tady se totiž skládání jednotlivých prvků od různých dodavatelů nemusí vyplatit, protože všechno musí sedět na centimetr. A jsme hned u prvního zásadního bodu.

Všechno přesně zaměřte

Každý centimetr se počítá a při návrhu budeme řešit, aby všechno vyšlo tiptop. Pokud se bavíme například o rozměru místnosti 160 × 160 cm, může vybavení vypadat takto:

Jediná věc, u které doporučujeme v případě malé koupelny udělat kompromis, je umístění pračky. Pokud máte opravdu jen necelé 3 m2 (jako v našem případě), bude lepší pračku zapojit jinam, aby koupelna pořád působila vzdušně a klidně. Začínáte a končíte tady přece svůj den, tak je fajn zde mít pohodlí – pračku schovejte třeba do kuchyňské linky.

Jak může malá koupelna vypadat

Podívejte se na návrhy koupelen do malých prostor, které jsme vytvořili pro naše zákazníky.

Zvolte světlou barvu a velké formáty obkladů

Abyste prostor opticky zvětšili, sáhněte po obkladech v odstínech béžové, silver, světle šedé a podobně. Nemusíte se ale bát světlé barvy doplnit výraznou modrou nebo zelenou stěnou, čímž získá vaše koupelna jedinečný vzhled.

Ošálit mozek určitě pomůžou také větší formáty, i když je víc práce s jejich obkládáním. Jak to může vypadat, se můžete podívat v naší vzorové koupelně NOIA BEIGE.

Nepodceňte sílu světla a ventilátoru

Nenápadnou žlutou žárovkou můžete celou snahu o krásnou koupelnu zkazit. U malé koupelny proto raději zvolte osvětlení s větší intenzitou a teplým bílým světlem. Dejte také pozor na to, abyste nekupovali kdejaké světlo, ale to speciální do koupelny, které odolá i vlhkosti. Pro jemnější osvětlení v noci můžete zvolit podsvícené zrcadlo.

Víc než kde jinde je zde také důležité správné odvětrávání. Postará se totiž o to, abyste z koupelny neměli spíš parní lázeň, a zabrání plísním či vlhnutí bytu. Zaměřte se proto při realizaci i na tento technický detail.

Potřebujete poradit, jak malou koupelnu poskládat? Rádi vám pomůžeme. Stačí vyplnit náš formulář a vybrat termín návštěvy v showroomu v Kolíně nebo v Pardubicích.

Ďábel tkví v detailu

Malá koupelna má své kouzlo. Ještě víc v ní vynikne kvalita práce řemeslníků i design obkladů a dlažby. Výhodou je, že je zpravidla levnější – u nás můžete získat kompletní vybavení od cca 50 tisíc.

U návrhu menší koupelny přemýšlejte nad tím, kolik prostoru máte a co od koupelny očekáváte. Pokud si nepotrpíte na koupání a navíc chcete víc úložného prostoru, zvolte sprchový kout, ideálně čtvrtkruhový. Nezapomeňte na kvalitní osvětlení a větrání a určitě se na celou místnost dívejte jako na celek. Pro lepší představu vám u nás vždy vytvoříme vizualizaci.

Pokud je pro vás malá koupelna spíš noční můra než sen, obraťte se na nás. Náš Matouš říká: „Malé koupelny mě baví, protože i z malého prostoru lze vytvořit něco velmi kvalitního a udělat krásnou koupelnu, do které se budete těšit.“