Koupejte se v novém s 20% slevou! Zaregistrujte se a získejte slevu 20 % na vše kromě výprodeje.

Jak udržovat vodovodní baterie ?

 

Moderní koupelnové baterie a sprchy se vyrábí z velmi různorodých materiálů, aby vyhověly požadavkům na design i funkčnost. Pojďme se podívat, jak k nim při čištění přistupovat, aby vám vydržely dlouho krásné a bez poškození.

Pravidlo 1 – pozor na kyseliny a chlor

Čisticí prostředky na bázi kyseliny sodné, mravenčí nebo octové mohou stejně jako chlorová bělidla poškodit povrchy a výrazně tak zkrátit životnost nové baterie. Když se řekne kyselina, myslíme tím i ocet, který se v domácnostech někdy používá na odstranění menších nánosů vodního kamene. Místo něj zvolte raději přípravek určený pro očistu konkrétního materiálu, z kterého je vaše baterie vyrobená.

Pravidlo 2 – žádné abrazivní prostředky

Přistupujte k bateriím jemně – abrazivní čisticí prostředky a pomůcky, jako drsné houby nebo utěrky z mikrovlákna mohou nadělat víc škody než užitku. Proto se při nákupu s prodejcem vždy poraďte, jak postupovat, abyste si povrch nepoškodili.

Pravidlo 3 – na barevné baterie jen mýdlo

U barevných baterií, například černých, zlatých nebo bílých, na rozdíl od klasických chromovaných materiálů nepoužíváme přípravky na chemické bázi. Zabráníme tím reakci mezi prostředkem a vrstvou barvy, která by mohla vést k jejímu odloupnutí. I u chromových baterií ale důsledně dodržujeme předepsané dávkování a dobu působení čistících prostředků.

Pravidlo 4 – nepoužívejte páru ani sprej

Vysoké teploty by mohly baterii poškodit, proto se vyhněte použití parních čističů. Aerosol by se zase mohl dostat do otvorů a mezer, odkud se nedá snadno vypláchnout, proto při čištění sprejem nikdy nestříkejte přímo na baterie, ale na houbičku, kterou je čistíte.

Pravidlo 5 – vodní kámen zkroťte včas

Vodní kámen se vám bude snáz odstraňovat průběžně, než když mu dáte čas, aby vytvořil souvislé vrstvy. Ty mohou baterii mechanicky poškodit – pokud už k poškození dojde, nechte součástku vyměnit, dřív než poničí další.

Pravidlo 6 – pozor na kosmetiku a agresivní výpary

Také zbytky kosmetických produktů, např. tekutých mýdel, šamponů a sprchových gelů, nedělají bateriím dobře. Proto je pečlivě odstraňte vodou. Nikdy neskladujte těkavé čisticí prostředky nebo chemikálie např. ve skříňce pod umyvadlem, i jejich výpary mohou povrchy naleptat.

 

Na poškození vzniklá nesprávným ošetřováním se nevztahuje záruka, proto nikdy nemíchejte čisticí prostředky mezi sebou a používejte jen doporučené přípravky. Pokud si nejste jistí, jak se o svou baterii starat, ozvěte se nám a společně to vyřešíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení